Ana sayfa Oyun Haberleri Steam DualSense Desteği Getirdi

Steam DualSense Desteği Getirdi

192
0

Valve, PS5’in DualSense denetleyicisinin artık Steam’de

desteklendiğini resmi olarak duyurdu. Steam Input API’sini kullanan oyunlar artık DualSense’i tanıyabilir ve doğru düğme istemlerini gösterebilir. Ayrıca DualSense’in LED, izleme paneli, gürültü ve cayro özelliklerine erişebilecekler, ancak uyarlanabilir tetikleyicileri için destekten bahsedilmiyor. İşlevsellik şu anda Steam’in herkese açık beta istemcisinde mevcut.

Steam, geçtiğimiz birkaç hafta içinde DualSense için kademeli olarak destek vermeye başladı. İzleme paneli, gürültü ve cayro gibi gelişmiş özelliklerle uyumluluk eklemeden ve iyileştirmeden önce, DualSense’in kendisine destek ekleyerek başladı. Valve’in resmi duyurusunda, DualSense’in gerçekten mükemmel sonuçlarla değişken miktarda tetikleme direnci sunmasına olanak tanıyan uyarlanabilir tetikleyicilerinden bahsedilmemesi dikkat çekti.

Valve’e göre, Bilgisayar oyunları oynamak için fare ve klavye yerine Kontrolcü kullanan oyuncu sayısı son iki yılda iki katından fazla arttı ve PlayStation DualSense’i kullananlardan daha büyük artışlar geliyor.

Şimdilik, kendiniz denemek istiyorsanız, Steam istemcisi beta sürümüne geçirmeniz gerekecek. Kontrol cihazı, Bluetooth veya bir USB-C kablosuyla bağlanabilir.

İçeriği Değerlendirin

0 / 5

Your page rank:

BİR CEVAP BIRAK

Please enter your comment!
Please enter your name here